Aktuality

 

Dnes je ten deň - 100 ROKOV od vzniku Československa.

28.10.2018 Facebook
Spoločná republika vznikla pred 100 rokmi v období, keď sa končila 1. svetová vojna. Rakúsko-uhorská monarchia, ktorej súčasťou boli aj Slováci a Česi, začínala mať problémy. Dnes sme samostatné a predsa blízke národy, ale priateľstvá, zmiešané rodiny, kultúrna príbuznosť, či blízke spolunažívanie o...
 

Predseda vlády SR Peter Pellegrini sa jasne a jednoznačne vyjadril ku konaniu prezidenta A. Kisku v súčasnosti, ale aj v minulosti:

27.10.2018 Články
„Ak dostanem v správe takéto sumárne informácie, že naozaj pod Tatrami pôsobili mafie, ktoré fiktívne prepisovali pozemky a potom ich predávali bonitným klientom, mám pompézne vyhlasovať o prepojení prezidenta na pozemkovú mafiu? Bolo by to fér?“
 

Vďaka našej novele zákona pri tzv. starodôchodcoch, bude dostávať vyššiu penziu vyše 115-tisíc poberateľov starobného dôchodku.

Z uvedeného počtu Sociálna poisťovňa viac ako 115 000 poberateľom starobného dôchodku sumu dôchodku zvýšila a cca 15 000 poberateľom dôchodok vypláca v nezmenenej sume, pretože vyplácaný dôchodok je vyšší ako novo vypočítaný dôchodok. Priemerná suma zvýšenia predstavuje 42,33 eura.
 

Kto v skutočnosti rokoval s Kotlebovcami a kto má blízko k Marianovi Kočnerovi?

26.10.2018 Videá
Pozrite si krátky výber vyjadrení Erika Tomáša z diskusie s poslancom SaS Jozefom Rajtárom v TV Pravda. Názov relácie Ide o pravdu sa naozaj na túto situáciu hodí.
 

„Či sú v našom parlamente extrémisti? Áno, sú! Volajú sa Dostál, Matovič, Galko, Nicholsonová!“ - Dušan Jarjabek

26.10.2018 Články
Keď to teda máme porovnať, tak Kotlebovci absolútne dodržiavajú rokovací poriadok, dodržiavajú všetky zákony, nemôže na nich nikto nič povedať – či sa to niekomu páči alebo nie, ale taká je skúsenosť s nimi. A nepamätám sa, že by niekto z nich tak radikálne vystúpil ako pán Dostál.
 

Transparentnosť v mimovládnom sektore.

26.10.2018 Facebook
Mimovládne neziskové organizácie dostanú od nového roka vlastný register. Preto som rada, že zákon o registri mimovládnych neziskových organizácií v utorok schválili poslanci. Zákon vnesie čistotu a transparentnosť do mimovládneho sektora.
 

„Ako dnes bude prebiehať rozhovor Kisku s Macronom?“ - Ľuboš Blaha

26.10.2018 Facebook
Prečítajte si akoby asi mohol podľa Ľuboša Blahu vyzerať dnešný rozhovor pána prezidenta A. Kisku s pánom prezidentom E. Macronom.
 

„Dobroty starých mám“ v Kysuckom Novom Meste.

26.10.2018 Fotky
Žilinský kraj
Okresná organizácia strany SMER - SD v Kysuckom Novom Meste zorganizovala dňa 23.10.2018 sa v Dome kultúry už 15. ročník súťaže pod názvom "Dobroty starým mám". Tento rok sa súťaže zúčastnilo 45 súťažiacich. Program a dobrú náladu vyplnili folklórne súbory z Dolného Vadičova, Ochodnice a Radole.
 

Ministerka Kalavská prináša riešenia v starostlivosti o seniorov, zmeny sa týkajú aj liekov.

26.10.2018 Články
„Mojou víziou je, aby sa nám v budúcnosti podarilo zväčšiť počet lôžok pre dlhodobo chorých a nastaviť systém financovania tak, aby bol dlhodobo udržateľný,“ uviedla ministerka.