Aktuality

Nachádzate sa tu

 

17. 7. 2018

„Na Oslavách zvrchovanosti v Starej Bystrici sa zúčastnilo približne 3 tisíc ľudí, ktorí počas prejavu Roberta Fica reagovali slušne, privítali ho potleskom a po skončení jeho prejavu mu slušne zatlieskali. Keď začal Robert Fico rozprávať, z druhého konca námestia sa začali ozývať hvizdy asi piatich, šiestich ľudí. Nikto ďalší sa k nim nepridal.

small
17. 7. 2018

PREJAV K VÝROČIU DEKLARÁCIE ZVRCHOVANOSTI

17. júl by mal byť pre Slovenky a Slovákov veľkým dňom. Pred 26 rokmi, v roku 1992 to bol práve slovenský národ, ktorý cez svojich volených zástupcov v Slovenskej národnej rade urobil rozhodujúci politický krok k vzniku samostatnej Slovenskej republiky.

small
13. 7. 2018

Slovenské nemocnice by mali v najbližších 12 rokoch prejsť zmenami. Počíta s tým nová koncepcia rozvoja ústavnej, teda lôžkovej starostlivosti, ktorú v piatok predstavili na ministerstve zdravotníctva. Oznámili to ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) a premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po tlačovej konferencii na ministerstve zdravotníctva.

small
3. 7. 2018

Iniciatíva Za slušné Slovensko, ktorá sa podporou vybraných kandidátov zapojila do jesenných komunálnych volieb, sa týmto krokom neuveriteľne demaskovala. Na tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Smeru-SD a expremiér Robert Fico, ktorý predstaviteľov iniciatívy nazval Sorosove deti.

small
29. 6. 2018

„Po 10tich hodinách rokovania - o piatej ráno - sme ukončili rokovania o riešení nelegálnej migrácie. Zhodli sme sa na tom, že potrebujeme posilniť ochranu vonkajších hraníc EÚ, vybudovať a posilniť existujúce kontrolované centrá, či vybudovať strediská pre migrantov priamo v Afrike. Tiež platí, že na Slovensko neprídu bez nášho súhlasu a vedomia žiadni migranti.“, informoval predseda vlády SR Peter Pellegrini.

small
28. 6. 2018

Zasadnutie Európskej rady v Bruseli môže prehĺbiť brázdu nedôvery, ktorá je medzi členskými štátmi Európskej únie (EÚ). Vyhlásil to predseda Smeru-SD Robert Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave predtým, ako sa popoludní stretnú v Bruseli premiéri a prezidenti členských krajín EÚ. Slovensko na summite zastupuje predseda vlády Peter Pellegrini.

small
28. 6. 2018

Transparentne a efektívne – takto pristupuje rezort zdravotníctva k nákupom a obstarávaniam. Inštitút zdravotnej politiky MZ SR na dennej báze kontroluje ceny nákupov u poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti v priamej pôsobnosti rezortu a výsledky hovoria jasne. Celková odhadovaná úspora pri nákupoch od roku 2017 vďaka postupným systematickým krokom rezortu predstavuje takmer 75 miliónov eur.

small
25. 5. 2018

„Obchod medzi Slovenskom a Ruskom sa stále ešte nevrátil do úrovne pred zavedením sankcií, ale vývoj sa mení k lepšiemu. Už minulý rok sa po skončení recesie v Ruskej federácii zvýšil vzájomný obrat o takmer 20% a počet turistov z Ruska u nás vlani stúpol o viac ako štvrtinu. Verím, že to je len začiatok a zhodli sme sa na tom s ruským ministrom priemyslu a obchodu Denisom Manturovom v Petrohrade na najväčšom ekonomickom podujatí v Rusku.

small
24. 5. 2018

Skupina opozičných poslancov NR SR predložila návrh novelizácie zákona o umelom prerušení tehotenstva. Napriek tomu, že na zmenu súčasnej právnej úpravy neexistuje žiadna spoločenská objednávka, rád by som k nej zaujal stanovisko. Stanovisko, ktoré vyplýva z mojich profesionálnych skúseností z oblasti ľudských práv, keď som sedem rokov zastupoval SR pred Európskym súdom pre ľudské práva.

small
22. 5. 2018

Chcem poďakovať investigatívnemu novinárovi Martinovi Hanusovi z redakcie postoj.sk, ktorý v týchto dňoch uvádza knihu o vražde študentky Ľudmily Cervanovej s názvom „Hra sa skončila“ za to, že napriek svojmu pôvodnému presvedčeniu o nevine odsúdených vrahov, poctivo hľadal fakty, ktoré mu nakoniec otvorili oči.

small
2. 5. 2018

3. 5. 2018 Vranov nad Topľou od 15.00 hod.
4. 5. 2018 Trebišov od 10.00 hod.

Viac: http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx

small
2. 5. 2018

Predseda vlády SR Peter Pellegrini sa v stredu 2. mája na Úrade vlády SR stretol s predstaviteľmi Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Išlo o prvé oficiálne stretnutie predstaviteľov tejto profesijnej organizácie s novým predsedom vlády.

small
2. 5. 2018

Aktuálne informácie, reakcie, mediálne vystúpenia predstaviteľov strany SMER – SD, videá a fotky môžete sledovať na https://www.facebook.com/smersd/videos/2157715874268390/

small
1. 5. 2018

„Ani sa nám nechce veriť, že je to už 14 rokov, čo sme slávnostne vstúpili do unikátneho spoločenstva s názvom Európska únia. Plnohodnotné zaradenie sa medzi najúspešnejšie krajiny sveta nám bez pochýb prospelo a pomohlo v mnohých konkrétnych oblastiach.

small
27. 4. 2018

Počas víkendu (28. a 29. 4. 2018) vystúpia zástupcovia strany SMER - SD v diskusných reláciách:

Tablet TV v sobotu - Erik Tomáš, poslanec NR SR,

TA3 „V politike“ v nedeľu od 11.00 hod: Ľuboš Blaha, poslanec NR SR, 

      od 12.00 hod: Robert Fico, predseda strany SMER - SD,

RTVS „O 5 minút 12“: Ján Richter, minister práce, sociálnych veci a rodiny SR,

small
27. 4. 2018

“Už niekoľkokrát v minulosti som avizoval, že je potrebné uvažovať o rozdelení pozície predsedu strany od pozície predsedu vlády. Strana SMER - SD je v súčasnej turbulentnej dobe v unikátnej situácii. Prispôsobili sme preto štruktúry strany na nové politické situácie, ako aj na to, že budeme fungovať v tandeme predseda strany - predseda vlády alebo ak chcete predseda vlády - predseda strany”.

small
16. 4. 2018

Na výjazdovom zasadnutí vlády dňa 4. apríla 2018 v Sabinove bola podaná priebežná informácia o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Sabinov. Pri výjazdovom zasadnutí vláda schválila uvoľnenie finančných prostriedkov v sume milión eur z rezervy úradu vlády. Tieto prostriedky využije okres Sabinov na rekonštrukcie miestnych komunikácii, budov, chrámov, štadiónov, vybudovanie chodníkov či nových športovísk.

small
9. 4. 2018

„Dnes som sa spolu s kolegami zo strany SMER-SD podpísal do kondolenčnej knihy. Všetkých nás šokovalo, že nás náš nielen vynikajúci kolega, ale aj osobný priateľ tak náhle a bez rozlúčky opustil. Ešte raz by som chcel v mojom mene, aj mene všetkých kolegov, ktorí dnes prišli, vysloviť najúprimnejšiu sústrasť rodine, priateľom a príbuzným. Paľko, česť Tvojej pamiatke.“

small
6. 4. 2018

Náš dlhoročný kolega, straník a v prvom rade priateľ dnes odišiel.

Úprimnú sústrasť celej jeho rodine a ďalším pozostalým.

R.I.P. Pavol Paška

Vyjadrenie k úmrtiu Pavla Pašku

small
28. 3. 2018

Rozhodnutie pozvať slovenského veľvyslanca z Moskvy domov na konzultácie je správny krok. Povedal to predseda politickej strany SMER - SD a bývalý premiér Robert Fico vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Reagoval na rozhodnutie povolať veľvyslanca pre kauzu otráveného bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry.

small
27. 3. 2018

Dnes rokovali lídri troch koaličných strán, záznam z tlačovej besedy si môžete pozrieť

tu:

small
19. 3. 2018

Predsedníctvo politickej strany SMER – sociálna demokracia dnes na svojom rokovaní dalo podpredsedovi strany SMER – SD a dezignovanému premiérovi P. Pellegrinimu mandát na predloženie  návrhu na zloženie novej vlády SR prezidentovi SR A. Kiskovi.

small
16. 3. 2018

„Dnes som oficiálne začal rokovania o tom, ako bude vyzerať nové zloženie našej vlády. Tieto rokovania budú prebiehať počas celého víkendu. Už teraz Vás môžem uistiť, že to bude vláda, ktorá si zachová svoju jasnú proeurópsku orientáciu, že to bude vláda, ktorá bude pokračovať v dobrých naštartovaných projektoch. Hlavne ale verím, že to bude vláda, ktorá upokojí situáciu v našej krajine.

small
15. 3. 2018

Moje rozhodnutie podať demisiu je suverénne a jeho jediným cieľom je zabrániť chaosu v tomto štáte a zabezpečiť tak jeho stabilitu. Som presvedčený, že rozhodnutie zostaviť novú vládu je správnym krokom smerom k stabilite našej krajiny, pretože predčasné voľby by žiadnu stabilitu nepriniesli. Aj naďalej chcem byť aktívny v politike, chcem byť aktívny predseda politickej strany.

small
12. 3. 2018

Dnes zo svojej funkcie odstúpil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák. Jeho odchod nie je výsledkom zlyhania polície alebo jeho osobne pri vyšetrovaní vraždy dvoch mladých ľudí. Toto vyšetrenie naďalej ostáva prioritou všetkých príslušných štátnych orgánov. Odchod Roberta Kaliňáka chápem predovšetkým ako jeho osobný príspevok k stabilite, udržaniu demokracie a možnosti pokračovať v pozitívnej politike pre ľudí.

small
11. 3. 2018

Reakcia poslancov EP za stranu SMER – SD k vyjadreniam Manfreda Webera

small
7. 3. 2018

Strana SMER - SD sa rozhodla pristúpiť zodpovedne k zajtrajšiemu podujatiu MDŽ v Košiciach a zrušiť ho z bezpečnostných dôvodov, aby predišla potenciálnym stretom účastníkov osláv MDŽ s účastníkmi ohláseného zhromaždenia v mieste konania osláv MDŽ.

small

Stránky