Peter Kažimír

Nachádzate sa tu

minister financií SR
podpredseda strany SMER - SD

Počas jeho pôsobenia v rezorte sa výrazne zlepšil medzinárodný rating krajiny a Slovensko sa dostalo medzi 5 krajín eurozóny s najzodpovednejším rozpočtom. Zásadne sa zlepšil výber daní a zaviedli sa opatrenia na podporu inovatívneho podnikania. Nízkopríjmovým skupinám obyvateľstva zároveň klesli zdravotné odvody a znížila sa aj DPH na základné potraviny.

 

Video: 
„Aj vďaka boju proti daňovými únikom môžeme ľuďom pomáhať cez vládne balíčky opatrení.“
5. 2. 2018

„Čakáme, že dôjde k zrýchleniu hospodárskeho rastu v priebehu roku 2018 oproti prognózam, ktoré už boli prezentované.

Malá
24. 1. 2018

Ministerstvo financií SR ostro odmieta vyjadrenia stavebných sporiteľní na adresu novely zákona o stavebnom sporení. Stavebné sporiteľne sa vyjadrili, že s nimi o návrhu nikto nerokoval. Je to klamstvo. Zástupcovia MF SR sa s nimi stretli - z vlastnej iniciatívy, a to hneď dva krát. Prvý krát so stredným manažmentom všetkých sporiteľní, kde boli predstavené pripravované zmeny a dôvody prečo k nim dochádza.

Malá
5. 1. 2018

Daň z poistenia, zdaňovanie príjmov z kryptomien, ale aj novela zákona o stavebnom sporení. To sú len niektoré z oblastí, ktorým sa bude v tomto roku venovať Ministerstvo financií (MF) SR. Plány na rok 2018 predstavil na tlačovej konferencii minister financií Peter Kažimír.

Malá
3. 1. 2018

Premiér R. Fico na začiatku tlačovej konferencie zaželal šťastný nový rok všetkým zúčastneným a zároveň zablahoželal ministrovi financií SR Petrovi Kažimírovi k jeho úspechu.  Prestížny britský mesačník The Banker patriaci do skupiny Financial Times vyhlásil Petra Kažimíra za „Ministra financií Európy za rok 2018“. Časopis takto ocenil nielen prácu slovenského ministra financií, ale aj výsledky našej ekonomiky.

Malá
13. 12. 2017

Parlament schválil rozpočet verejnej správy na budúci rok. Zahlasovalo zaň 82 poslancov. Proti bolo 59 zákonodarcov.
Deficit verejných financií má v roku 2018 prvýkrát klesnúť pod hranicu 1 % na úroveň 0,83 % hrubého domáceho produktu (HDP). V ďalšom roku sa má schodok znížiť na 0,1 % HDP, v roku 2020 je cieľom vyrovnaná bilancia.

Malá
7. 12. 2017

Vo štvrtok 7. decembra študenti stredných škôl z okresu Nové Mesto nad Váhom prijali pozvanie poslanca NR SR Dušana Bublavého. V Národnej rade nás privítala pani Lujza Kittlerová, ktorá nám pútavo predstavila priestory. Po všeobecnom výklade sme sa so študentami presunuli na balkón rokovacej sály, kde práve prebiehala rozpráva k zákonu roka - štátnemu rozpočtu.

Malá