Peter Kažimír

Nachádzate sa tu

minister financií SR
podpredseda SMER - SD

Počas jeho pôsobenia v rezorte sa výrazne zlepšil medzinárodný rating krajiny a Slovensko sa dostalo medzi 5 krajín eurozóny s najzodpovednejším rozpočtom. Zásadne sa zlepšil výber daní a zaviedli sa opatrenia na podporu inovatívneho podnikania. Nízkopríjmovým skupinám obyvateľstva zároveň klesli zdravotné odvody a znížila sa aj DPH na základné potraviny.

 

Video: 
„Aj vďaka boju proti daňovými únikom môžeme ľuďom pomáhať cez vládne balíčky opatrení.“
1. 12. 2016

Kolektívna zmluva vyššieho stupňa pre verejný sektor a Kolektívna zmluva vyššieho stupňa pre štátnu správu na rok 2017 sú podpísané. Svojím podpisom ich dnes na Úrade vlády SR potvrdili predstavitelia vládneho kabinetu, odborov, miest a obcí a vyšších územných celkov.

Malá
22. 10. 2016

Strana Smer-SD vyhrala parlamentné voľby štyrikrát za sebou a nehanbí sa, že má ambíciu vyhrať aj piatykrát. Vo svojom prejave počas programovej konferencie Smeru-SD to povedal predseda strany a premiér Robert Fico. Programová konferencia Smeru-SD sa koná pod heslom: Európa, Slovensko a sociálna demokracia.

Malá
22. 9. 2016

Minister financií Peter Kažimír privítal v Bratislave svojich partnerov, ministrov pre hospodárske a finančné záležitosti krajín EÚ, na neformálnom zasadnutí Rady ECOFIN. Ide o tradičnú súčasť predsedníctva v Rade EÚ, ktorá poskytuje ideálny priestor prediskutovať nielen aktuálne, ale aj strategické otázky strednodobého charakteru.
 

Malá
29. 8. 2016

Za účasti najvyšších ústavných činiteľov sa v Banskej Bystrici uskutočnili dňa 29. augusta 2016 oslavy 72. výročia Slovenského národného povstania. Predseda vlády a predseda strany SMER-SD Robert Fico vo svojom prejave zdôraznil význam Slovenského národného povstania aj pre súčasnosť, pričom odmietol akékoľvek formy násilia a neznášanlivosti, ktoré v súčasnosti v našej spoločnosti sú.

Malá
27. 2. 2016

Nejde len o to, aby sme dostali viac peňazí do štátnej kasy, ale kľúčovo ide o to, aby fungovala nejaká spravodlivosť.

Malá
25. 2. 2016

Americký investor, spoločnosť Theta Energy Group (TEG), plánuje na východnom Slovensku vytvoriť 800 trvalých pracovných miest. Väčšina z nich, by mala byť v elektrárni Vojany (EVO) a v blízkom okolí. V elektrárni by mal vzniknúť nový zelený technologický park.

Veľká