Peter Kažimír

Nachádzate sa tu

minister financií SR
podpredseda strany SMER - SD

Počas jeho pôsobenia v rezorte sa výrazne zlepšil medzinárodný rating krajiny a Slovensko sa dostalo medzi 5 krajín eurozóny s najzodpovednejším rozpočtom. Zásadne sa zlepšil výber daní a zaviedli sa opatrenia na podporu inovatívneho podnikania. Nízkopríjmovým skupinám obyvateľstva zároveň klesli zdravotné odvody a znížila sa aj DPH na základné potraviny.

 

Video: 
„Aj vďaka boju proti daňovými únikom môžeme ľuďom pomáhať cez vládne balíčky opatrení.“
25. 4. 2017

Pokles dlhu aj deficitu verejných financií v minulom roku je dôkazom zodpovednej politiky vlády. Presvedčený je o tom premiér Robert Fico (Smer-SD). Zároveň uviedol, že dobré hospodárske výsledky by sa mali pretaviť aj do opatrení, ktoré zlepšia životnú úroveň ľudí na Slovensku. Avizoval predstavenie opatrení, ktoré majú zlepšiť postavenie zamestnancov.

Veľká
1. 12. 2016

Kolektívna zmluva vyššieho stupňa pre verejný sektor a Kolektívna zmluva vyššieho stupňa pre štátnu správu na rok 2017 sú podpísané. Svojím podpisom ich dnes na Úrade vlády SR potvrdili predstavitelia vládneho kabinetu, odborov, miest a obcí a vyšších územných celkov.

Malá
22. 10. 2016

Strana Smer-SD vyhrala parlamentné voľby štyrikrát za sebou a nehanbí sa, že má ambíciu vyhrať aj piatykrát. Vo svojom prejave počas programovej konferencie Smeru-SD to povedal predseda strany a premiér Robert Fico. Programová konferencia Smeru-SD sa koná pod heslom: Európa, Slovensko a sociálna demokracia.

Malá
22. 9. 2016

Minister financií Peter Kažimír privítal v Bratislave svojich partnerov, ministrov pre hospodárske a finančné záležitosti krajín EÚ, na neformálnom zasadnutí Rady ECOFIN. Ide o tradičnú súčasť predsedníctva v Rade EÚ, ktorá poskytuje ideálny priestor prediskutovať nielen aktuálne, ale aj strategické otázky strednodobého charakteru.
 

Malá
29. 8. 2016

Za účasti najvyšších ústavných činiteľov sa v Banskej Bystrici uskutočnili dňa 29. augusta 2016 oslavy 72. výročia Slovenského národného povstania. Predseda vlády a predseda strany SMER-SD Robert Fico vo svojom prejave zdôraznil význam Slovenského národného povstania aj pre súčasnosť, pričom odmietol akékoľvek formy násilia a neznášanlivosti, ktoré v súčasnosti v našej spoločnosti sú.

Malá
27. 2. 2016

Nejde len o to, aby sme dostali viac peňazí do štátnej kasy, ale kľúčovo ide o to, aby fungovala nejaká spravodlivosť.

Malá