Aktuality

 

Katarína Roth Neveďalová opätovne zvolená za viceprezidentku Európskych socialistov (PES).

Cez víkend (7. – 9. 12.) sa v Lisabone konal 11. volebný kongres Strany európskych socialistov (PES). Katarína Roth Neveďalová bola spolu s írskym kolegom zvolená za predsedníčku tohto kongresu.
 

Novými pravidlami pre sociálne podnikanie sa už riadi päť podnikov.

14.12.2018 Facebook
Najnovším trom sme tento týždeň aj oficiálne odovzdali štatút registrovaného sociálneho podniku. Všetky sa zameriavajú na zamestnávanie znevýhodnených ľudí, čo si vysoko vážim. Toto je náš prioritný cieľ pri podpore sociálnej ekonomiky, dať možnosť získať pracovné zručnosti ľuďom, ktorí s hľadaním z...
 

Rezort zdravotníctva spustí skríningový program rakoviny.

14.12.2018 Články
Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR od budúceho roka spúšťa skríningové programy zamerané na včasné odhalenie rakoviny hrubého čreva a konečníka, prsníka a krčka maternice. Jeho cieľom je podchytiť onkologické ochorenie u pacienta čím skôr a zvýšiť tak šancu na jeho úspešnú liečbu.
 

Antibyrokratický portál Oversi už ponúka ďalší výpis, ktorý občania nemusia nosiť na úrady - kópiu katastrálnej mapy.

14.12.2018 Facebook
Od septembra sme tak ľuďom ušetrili viac ako štvrť milióna eur na správnych poplatkoch a desiatky tisíc hodín strávených na úradoch. Na fotke sú jeho tvorcovia a tiež cena ITAPA 2018 za najlepší projekt digitalizácie spoločnosti.
 

Dnes sa začal dvojdňový summit lídrov EÚ v Bruseli.

Našou prioritou je vybojovať pre Slovensko čo najviac peňazí z rozpočtu Únie. A večer prišiel na rad aj brexit. Viac informácií už zajtra.
 

Ďakujeme za podporu od zástupcu zamestnávateľov.

Ešte jedno obhliadnutie sa za 19. slávnostným snemom strany SMER - SD, ktorý sa konal v sobotu 8. decembra 2018 v Trenčíne. Pozrite si úvodnú časť príhovoru viceprezidenta Republikovej únie zamestnávateľov Róberta Spišáka.
 

SLÁVNOSTNÝ SNEM TRENČÍN 2018

 

Slovensko naučí Srbsko elektronicky komunikovať.

12.12.2018 Články
Sme rádi, že reforma verejnej správy ESO je vďaka svojmu úspechu vzorom pre Srbsko. Držíme palce srbskej premiérke Ane Brnabičovej, ktorá chce, podobne ako Slovensko v rokoch 2012 a 2013, reformou výrazne zlepšiť komfort pri poskytovaní služieb občanom.
 

Vyrovnaný rozpočet slúži ľuďom.

11.12.2018 Články
V parlamente bol schválený návrh vyrovnaného rozpočtu, ktorý v sebe nesie niekoľko zásadných odkazov. V etickej rovine za podstatné považujem, že sme skončili so zadlžovaním našich mladších generácií. V zahraničnopolitickej je to odkaz partnerom v eurozóne, že si ctíme pravidlá a záleží nám na jej s...