Vnútorná politika

Nachádzate sa tu

 

Vláda schválila milióny eur na rekonštrukciu komunikácií v hlavnom meste

Ministri sa stretli poslednýkrát v tomto roku na riadnom rokovaní vlády. Okrem iného schválili aj vyčlenenie finančných prostriedkov pre hlavné mesto Bratislavu. 13 miliónov eur je určených na rekonštrukciu komunikácií, po ktorých denne prejdú tisícky áut z celého Slovenska. Hlavné mesto dostalo tiež viac času pri splácaní návratnej finančnej pomoci od štátu.

Robert Fico: Vyzývam prezidenta, aby obratom vymenoval sudcov Ústavného súdu SR

Ľudské práva siedmich kandidátov na sudcov Ústavného súdu boli porušené. Skonštatoval to vo svojom stanovisku Ústavný súd SR. "Vo všetkých siedmich prípadoch opakovane Ústavný súd skonštatoval, že pán Kiska hrubo porušuje Ústavu Slovenskej republiky. Ústavný súd je dnes v stave, kedy nie je schopný vybavovať agendu, lebo pán prezident nekonal, nekoná a hrubo ignoroval prvé rozhodnutia Ústavného súdu, ktoré tu už boli dávno, hneď po tom, ako odmietol vymenovať týchto sudcov," povedal na dnešnej tlačovej konferencii predseda vlády Robert Fico.

Mimoriadna schôdza NR SR - Odvolávanie Roberta Kaliňáka

Vo štvrtok popoludní začala mimoriadna schôdza NR SR s jediným bodom programu – Odvolanie ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka. Po viac ako 13 hodinách vystúpení

minister vnútra SR Robert Kaliňák zostáva vo vládnej funkcii. Za návrh opozície vysloviť mu nedôveru hlasovalo len 53 poslancov zo 128 prítomných.

Pozvánka na sledovanie priameho prenosu zo snemu strany SMER - SD v Martine

Tak, ako už každoročne, sa aj tento rok stretnú delegáti a hostia na Sneme strany SMER - sociálna demokracia, tento krát v sobotu 9. decembra 2017 v Martine. Sledovať priamy prenos z tohto podujatia môžete od 10,00 hod. v sobotu 9. decembra na www.smertv.sk alebo www.strana-smer.sk .

Vyhlásenie predsedu vlády SR Roberta Fica k hlasovaniu NR SR o zmrazení platov ústavných činiteľov

S veľkou nevôľou som prijal rozhodnutie NR SR, ktorá neschválila mnou navrhované zmrazenie platov ústavných činiteľov. V kontexte mzdových pomerov na Slovensku považujem zvýšenie týchto platov o takmer 1000 eur za absolútne neprípustné. Očakávam, že NR SR ešte do konca roka zmení svoje rozhodnutie. V opačnom prípade budem iniciovať spojenie hlasovania o platoch ústavných činiteľov s hlasovaním o dôvere vláde. Zároveň som pripravený na diskusiu o systémovom riešení tejto témy naprieč politickým spektrom.

Poďakovanie

Strana SMER – sociálna demokracia je silnou a stabilnou politickou stranou, ktorá vo voľbách do samosprávnych krajov v žiadnom prípade nie je porazenou. Opäť sa ukázalo, že politická korektnosť a veľkorysosť je pre nás alfou a omegou, vlastné ambície nedala strana SMER – sociálna demokracia na prvé miesto, ale jednoznačne najvyšším cieľom bolo potlačenie nárastu extrémistických politických zoskupení a hnutí. Slovensko vyslalo svetu jasnú správu, že Slováci nechcú a nebudú podporovať fašistické tendencie vo svojej krajine!

Predseda vlády vyzval ľudí na účasť v župných voľbách

Predseda vlády SR Robert Fico vyzval všetkých ľudí, aby v sobotu 4. novembra prišli na voľby do vyšších územných celkov. „Župy mimoriadnym spôsobom ovplyvňujú život na Slovensku. Ľudia asi málo vedia, že samosprávne kraje majú na starosti obrovské množstvo kompetencií,“ uviedol predseda vlády. Premiér upozornil voličov, že tentokrát sa volia župani na päť rokov. „Chceme prispôsobiť voľby do VÚC s voľbami do mestských a obecných zastupiteľstiev.

R. FICO: Smer-SD plní sny Mikuláša Dzurindu

Výpočtom úspechov Smeru-SD a slovenskej vlády začal premiér Robert Fico konferenciu strany, ktorá sa v sobotu koná v Nitre. Podľa neho dnes Smer-SD plní sny Mikuláša Dzurindu o dvojnásobných platoch. "My sme už zvýšili minimálnu mzdu o 90 percent a už v rolu 2019 by mala prekročiť hranicu 500 eur, takže v budúcnosti ju naozaj zdvojnásobíme," vyhlásil Fico.

Stránky

Subscribe to RSS - Vnútorná politika