Zemplín Veterán Rallye 2017

Nachádzate sa tu

30. 6. 2017

V Michalovciach sa v dňoch 30. júna 2017 – 2. júla 2017 uskutočnilo podujatie Zemplín Veterán Rallye 2017.

Obľúbené rallye veteránov štartovalo z Michaloviec na Schengenskú hranicu a vyvrcholilo na Zemplínskej šírave. Na prelome júna a júla sa na Zemplíne zišli milovníci áut, ktoré majú po dlhých desaťročiach často vyššiu hodnotu, ako najnovšie modely práve vypustené z výrobnej linky.

Zemplín Veterán Rallye je ďalším podujatím programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita. Trojdňové podujatie odštartoval už piatkový „michalovský“ program. Všetci milovníci starej dobrej klasiky sa aj so svojimi tátošmi, zišli na michalovskom Námestí osloboditeľov v snahe o ustanovenie rekordu: Najviac veteranistických automobilov a motocyklov na Námestí osloboditeľov v Michalovciach. Na všetko bude dohliadal známy hlavný rekordológ Igor Svítok. O 17. hodine potom veterány z námestia vyštartovali na prvú jazdu. O 18:00 boli vystavené veterány automobilov, motocyklov i traktorov v Trnave pri Laborci.

Večer si mohli výstavné kúsky obzrieť na parkovisku pri Thermal Parku Šírava.

Slávnostného otvorenia tohto podujatia sa zúčastnil aj poslanec NR SR a predseda OR SMER - SD Michalovce Ing. Emil Ďurovčík, ktorý sa prihovoril a pozdravil všetkých účastníkov tohto podujatia.

Regióny