Pamätné dni a podujatia

Nachádzate sa tu

 

73. výročie ukončenia II. svetovej vojny v Európe a víťazstva nad fašizmom

Dňa 9. mája sme si pripomenuli 73. výročie víťazstva nad fašizmom. Pri tejto príležitosti sa konalo spomienkové stretnutie organizované Okresným úradom Sobrance, Okresnou radou Smer SD Sobrance a ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Toto stretnutie bolo spojené s pietnym aktom kladenia vencov k pamätníku padlých vojakov Červenej armády na Námestí slobody, v mestskom parku v Sobranciach.

Vyhlásenie predsedu vlády SR Roberta Fica pri príležitosti 25. výročia vzniku SR

Drahé Slovenky, drahí Slováci, vážení spoluobčania.
 
V toto pondelkové ráno, 1. januára 2018, Vám želám všetkým šťastný nový rok a predovšetkým blahoželám k významnému štátnemu sviatku – k 25. výročiu vzniku samostatnej Slovenskej republiky.
 

PREMIÉR: Nikdy nebudem vnášať antipatiu do slovensko-ruských vzťahov

Nikdy nebudem vnášať antipatiu do slovensko-ruských vzťahov a budem tak robiť do posledného dňa svojho mandátu. Odmietam vytvárať nového nepriateľa. Konštatoval to počas dnešných centrálnych osláv 72. výročia Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici vo svojom príhovore predseda vlády Robert Fico (Smer-SD).
Účastníkov zhromaždenia upozornil, že dnes sa opäť hľadá akýsi nepriateľ, niekto, na koho sa chce všetko hodiť. Zdôraznil fakt, že práve Červená armáda zohrala nepopierateľnú úlohu pri oslobodzovacích bojoch počas druhej svetovej vojny, na čo sa nesmie zabudnúť.

Oslavy SNP v Pohronskom Bukovci

V popoludňajších hodinách v povstaleckej obci Pohronský Bukovec si položením kytice kvetov pripomenuli účastníci 72. výročie Slovenského národného povstania. Podpredseda vlády SR Peter Pellegrini vo svojom príhovore vyzdvihol 10-ročnú tradíciu týchto osláv za účasti ústavných činiteľov. Tejto významnej spomienky sa každým rokom zúčastňuje viacej obyvateľov, nielen z Pohronského Bukovca ale aj zo širokého okolia. Po zapálení vatry nasledoval pekný kultúrny program a dobrá pohoda bola až do neskorých večerných hodín.

Oslavy SNP v Banskej Bystrici

Za účasti najvyšších ústavných činiteľov sa v Banskej Bystrici uskutočnili dňa 29. augusta 2016 oslavy 72. výročia Slovenského národného povstania. Predseda vlády a predseda strany SMER-SD Robert Fico vo svojom prejave zdôraznil význam Slovenského národného povstania aj pre súčasnosť, pričom odmietol akékoľvek formy násilia a neznášanlivosti, ktoré v súčasnosti v našej spoločnosti sú. Pre všetkých návštevníkov osláv bol popoludní pripravený aj bohatý kultúrny program.

PREMIÉR: Kalište je miesto, kde si môžeme hovoriť pravdu

Za miesto, kde si môžeme hovoriť pravdu, označil na dnešnom Stretnutí generácií v Kališti, v horách nad Banskou Bystricou, premiér SR Robert Fico túto nacistami vypálenú obec. Už 11. spomienka na túto udalosť a jej obete, ktorá sa stala na konci 2. svetovej vojny, prilákala opäť na toto pamätné miesto asi 3000 ľudí.

Subscribe to RSS - Pamätné dni a podujatia