Milí priatelia, som späť

14.04.2020 Blogy, Facebook Blogy, Facebook

Na pár dní som "vypol" od politiky. Čo sa medzitým udialo?

Skúsim v desiatich bodoch:

1. Slovensko sa prepadlo v medzinárodnom rebríčku ochrany pred koronavírusom už o 35 miest. Počas Pellegriniho vlády sme boli na 3.mieste na svete, za Matoviča je to 38.miesto. Dajme Igorkovi ešte pár dní a predbehne nás aj Zimbabwe. Gratulujeme novej vláde - ste proste borci!

2. Na čelo krajiny sa prepracovali ľudia bez akéhokoľvek demokratického mandátu. Napríklad o zdravotníctve najnovšie rozhoduje ex-ministerka zdravotníctva Kalavská, ktorá nekandidovala vo voľbách a ktorú len pred pár mesiacmi sama Matovičova strana OĽaNO oficiálne označovala za "nekompetentnú". Ten pocit, keď aj "nekompetentná" ministerka Pellegriniho vlády je pre Matoviča lepšia než všetky jeho vlastné kádre - tomu sa hovorí kádrové zúfalstvo, Iggy!

3. O všetkom tu vlastne rozhoduje nejaké konzílium nevolených ľudí, v ktorom sa motajú skrachované politické existencie ako Mistrík - za koho tak asi tento pánko lobuje, čo myslíte? Eset som to nezistil - pardon, preklep, chcel som napísať "ešte" a to "eset" mi tam proste samo vpadlo, mrzuté, nechápem, ako sa to mohlo stať

4. Toto je demokracia, pán Matovič? Keď neviete vládnuť, položte funkciu, ale nezakrývajte sa alibisticky za konzília, ktoré nemajú žiaden demokratický mandát. Je to nielen v protiklade k demokracii, ale navyše aj úbohé a zbabelé. Dennodenne dokazujete, že nemáte na to byť lídrom, ste stratený ako Alica v krajine zázrakov a Slovensko sa kvôli vám prepadá stále hlbšie do chaosu.

5. O sociálnych veciach dodnes rozhodoval neoliberál Mihál, ďalší chlapoško, ktorý neprešiel voľbami a spolu s Beblavým v nich pohorel ako fakľa. Jeho aroganciu už nezniesol ani Krajniak a vyšmaril ho na ministerstvo hospodárstva - Mihál končí ako štátny tajomník, bude robiť poradcu Sulíkovi a rozpory medzi SaS a Sme rodina sa zjavne prehlbujú. Tlieskame. Sulík už je rozhádaný nielen s Matovičom, ale aj Kollárovcami - tik-tak-tik-tak...

6. Na dnešnom stretnutí u Čaputovej tam nejakí miestni pofidérni neoliberáli už zase hovorili o "štrukturálnych reformách" - naposledy, keď o nich hovoril Mikloš, tak tu komplet všetko sprivatizovali a odovzdali nadnárodnému kapitálu. Už sa zalizujú zase - v čase krízy sa neoliberálne reformy vždy zavádzajú najľahšie, lebo ľudia sú otrasení a nemajú sa ako brániť. Presne o tomto písala Naomi Kleinová a presne toto sa deje: "vypli" demokraciu a zotročia ľudí.

7. Čo medzitým robí Matovič? Tlačovky. Nič iné. Len nekonečné tlačovky. Ako vždy. A ešte sa aj preváža vrtuľníčkom a vypisuje detinské statusy. Za posledné dni sa stihol prostredníctvom svojich statusov vysmiať Ježišovi Kristovi, vraj aj jemu možno kvôli výnimočnému stavu zakážu pohyb - tento druh humoru musí byť pre jeho vlastných kresťanských voličov mimoriadne povzbudivý. Ehm - nikto tak nedokáže ponížiť vlastných voličov, ako práve Igor.

8. Okrem ultra-konzervatívnych kresťanov Matovičovu stranu nadmerne volili aj Rómovia, v niektorých osadách dokonca až 80% Rómov volilo OĽaNO - no chápete, zázrak. Vôbec nechcem naznačovať, že si tie hlasy niekto kúpil, rómske hlasy sa predsa nikdy nekupujú. Pikantné na tom je, že tohtoročný volebný hrdina Rómov Igor Matovič najnovšie posiela na rómske osady armádu - opakujem, nikto tak nedokáže ponížiť vlastných voličov, ako práve Igor.

9. Ale páči sa mi, ako sa Igorko ďalej snaží marketingovo bojovať proti papalášizmu - za symbol paplášizmu najnovšie označil rekreačné zariadenie Častá-Papiernička. Ja len, že táto ubytovňa slúži zamestnancom Kancelárie NR SR, chodia tam za zvýhodnené ceny úradníci, upratovačky či kuchárky, no proste najväčší "papaláši", minule si tam pani kuchárka zaparkovala svoje Bugatti a údržbár z Národnej rady si tam nechal postaviť heliport pre svoj vrtuľník. Hej, hej, toto sú tí papaláši a Igorko so svojimi miliónovými majetkami je Popolvár najväčší na svete - kto by neveril.

10. V skutočnosti sa nejaký "papaláš" v Častej Papierničke naposledy objavil možno v roku 1988? A jediná limuzína, ktorá tam za posledné roky parkovala, patrí Igorovi Matovičovi. Pri všetkej úcte, Igorko - symbolom papalášizmu nie je ubytovňa pre zamestnancov parlamentu, ale ty, nenažratý multimilionár, čo vlastní pol Trnavy a na daňové podvody zneužíva svoju matku. Len toľko. Sorry.

No nič, priatelia, všetko po starom. Matovič ďalej likviduje demokraciu na Slovensku, kope a prská všade naokolo, terorizuje ľudí, ktorí cestujú za prácou a ničí všetko to, čo tu zachovali predošlé vlády.

A pri všetkých svojich psychopatických výlevoch sa ďalej vyhovára na pandémiu a na Pellegriniho. Klasika.

Ja sa len tak zamýšľam, kto mu všetky tieto šialenstvá radí Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2596206683951228