Veľký brat Igor sa pozerať nebude !

15.05.2020 Blogy, Facebook Blogy, Facebook

Ústavný súd vyhovel našej sťažnosti a pozastavil účinnosť “špicľovacieho” zákona, ktorým chcela vláda Igora Matoviča pod rúškom boja s koronavírusom sledovať mobily ľudí.

Ani nám až tak neprekáža zber lokalizačných údajov, ktorý by mohol prispieť k zrušeniu nedôstojnej štátnej karantény a jej nahradeniu kontrolovanou domácou karanténou. Takýto nový návrh zákona je momentálne v parlamente a je to úplne iná káva, keďže v tomto prípade pôjde o dobrovoľné rozhodnutie ľudí.

Problém pôvodného zákona bol v tom, že vláda chcela okrem lokalizácie vedieť aj to, kto si s kým telefonuje, esemeskuje, či mailuje. A to bez súhlasu ľudí. Nikto nevysvetlil prečo potrebuje aj tento druh informácií a hrozil hrubý zásah štátnych orgánov do súkromia ľudí.

Jednoducho Veľký brat Igor sa chcel pozerať. A nebude ! Je to malé víťazstvo nás i všetkých ľudí na Slovensku. Malé preto, lebo ide zatiaľ len o predbežné rozhodnutie súdu a musíme počkať aj na to konečné. Budeme ostražití !Zdroj: https://www.facebook.com/ErikTomasSR/posts/572321000078570