Ostro odsudzujem Čaputovej útok na slobodu slova opozičného poslanca!

24.03.2022 Články, Facebook Články, Facebook

Zuzana Čaputová nezvláda politickú kritiku a útočí na slobodu slova spôsobom, ktorý by si nedovolil ani Jozef Tiso. 

1. Jej dnešný status, v ktorom šíri nenávisť voči mojej osobe, považujem za malicherný a detinský. Zjavne som svojou kritikou zaťal do živého.

2. Zapájať súdy do politického zápasu a dožadovať sa represalií voči opozícii je zo strany prezidentky absolútne nepochopenie demokracie a voltairovskej tolerancie.

3. Ale čo čakať od osoby, ktorá o vlastných spoluobčanoch hovorí, že "tliachajú" a že Slovensku nerozumie. 

4. Žiaden súd nedokáže zakázať slobodu slova. Ak ľuďom zakážu hovoriť pravdu nahlas, budú si ju hovoriť pošepky. Tak to v totalitách chodí.

5. Ľudia na Slovensku vedia, že Čaputová slúži Amerike a zrádza národné záujmy. Majú na to dobré dôvody.

6. Z USA dostala pred voľbami 175 tisíc amerických dolárov - bola pri tom dokonca aj predsedníčka amerického Kongresu. Ako máme veriť, že pani Čaputová slúži Slovensku?

7. Dnes proti vôli väčšiny Slovákov podpisuje okupačnú dohodu s USA. Ako inak to nazvať ako vlastizradou?

8. Nedostal som žiadne rozhodnutie súdu, o ktorom píše Čaputová, ale pripomínam, že už pred voľbami 2020 mi okresný súd Bratislava I. prikázal zmazať statusy o ESET-e.

9. Mimochodom, milionári z ESET-u sponzorovali aj kampaň Zuzany Čaputovej. Zvláštne náhody.

10. Podali sme odvolanie a krajský súd rozhodol, že okresný súd zlyhal. Neprijateľný zásah do mojej slobody prejavu potvrdil aj Ústavný súd. 

11. Nechce sa mi veriť, že by okresný súd nepoznal tieto rozsudky a na podnet Čaputovej opakovane porušil moje základné práva - bol by to neuveriteľný škandál. Budeme sa samozrejme brániť.

12. Politicky je však dôležitá iná vec. Ak sa Zuzana Čaputová ako hlava štátu rozhodla takto agresívne útočiť na slobodu slova, Slovensko je vo vážnom ohrození. 

13. Zatvárajú sa opozičné médiá, ľudia sú kriminalizovaní za svoje názory, vláda zapcháva ústa opozícii. 

14. Sú to prejavy fašizácie Slovenska a je mi veľmi ľúto, že do prvej línie boja proti demokracii sa postavila práve prezidentka republiky.

15. Ak mi štátna moc zákaže hovoriť o prezidentke ako vlastizradkyni, budem o nej hovoriť ako o fašistke - vzhľadom na jej aktuálny džihád proti slobode ľudí je to mimoriadne trefné označenie.

Pani Čaputová, úprimne - že vás hanba nefackuje.Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/515538309943455