Tak toto je bomba!

29.01.2021 Články, Facebook Články, Facebook

Mikas porušil zákon! Na pokyn Matoviča! Toto je na pád celej vlády!

1. Generálny prokurátor Maroš Žilinka práve vyhlásil, že hlavný hygienik Ján Mikas konal nezákonne, keď dával výnimky pre vládnych poslancov s Covidom. 

2. Pamätáte - bolo to počas sviatkov, keď Matovič nahnal 5 nakazených poslancov do Národnej rady, aby si mohli ústavnou väčšinou schváliť núdzový stav. 

3. Mal som vtedy v budove parlamentu tlačovku, na ktorej som v mene Smeru vyzval generálnu prokuratúru, aby konala. Som rád, že generálny prokurátor dnes potvrdil, že v tejto veci začali trestné konanie. 

4. Myslím, že koaličným poslancom, čo vtedy zamorili parlament, sa roztriasli kolienka. Budú ich stíhať. V ten deň možno nakazili viacerých zamestnancov kancelárie NR SR, za čo musia niesť trestnoprávnu zodpovednosť. My sme ich varovali.

5. Len pripomínam, že je veľmi pravdepodobné, že v ten deň v zamorenej budove parlamentu nakazili aj mňa a veľmi rád pôjdem vypovedať ako svedok, hneď ako sa dostanem z karantény, v ktorej odvtedy trčím. 

6. Dnes je jasné, že Matovičov poskok Mikas nemal žiadne zákonné oprávnenie na to, aby povolil nakazeným poslancom labzovať po parlamente. A to už ani nekomentujem tie smiešnosti s maliarskym igelitom v pléne Národnej rady, ktorý mal akože zastaviť Covid - to je ako scéna zo Slnko, seno a jahody. 

7. Čo je dôležité - generálny prokurátor potvrdil, že Matovičova vláda porušuje zákon a ohrozuje verejné zdravie. Toto je na pád vlády. 

8. Som veľmi zvedavý, čo sa v rámci vyšetrovania zistí. Je krajne nepravdepodobné, že hlavný hygienik Mikas dal poslancom vládnej koalície výnimku na hlasovanie preto, lebo sa mu v noci v spánku prisnilo nejaké božie vnuknutie. 

9. Celkom zjavne to robil iba preto, aby pomohol Matovičovej vláde schváliť si núdzový stav. A teda konal na podnet premiéra Matoviča. Inými slovami - vedome porušil zákon na základe pokynu z vlády. Toto je na položenie celej vlády! 

10. Nezákonné sú aj tisíce výnimiek, ktoré si papaláši prijali sami pre seba - vrátane Holého výletíkov za rodinkou do Anglicka. Oni si proste z vlády urobili mafiánsky brloh, kde si pre svojich ľudí prijímajú privilégiá a vysmievajú sa národu do tváre. A porušujú zákony ako na bežiacom páse!

Mikas musí okamžite odstúpiť! 

Rovnako aj vládni poslanci, ktorí došli do parlamentu nakazení - mali by sa ešte dnes vzdať mandátu. 

A ak sa potvrdí, že Mikas konal na pokyn vlády, musí padnúť celá táto  zločinecká Matovičova mafia. Toto je cez všetky čiary!Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2864061403832420