Tlačova beseda predstaviteľov strany SMER - SD na tému: Predstavenie kandidáta na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja

20.06.2022 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Na dnešnej tlačovej besede v Banskej Bystrici predseda strany SMER – SD Robert Fico uviedol, že jeho strana v nasledujúcich komunálnych voľbách a župných podporuje kandidáta na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), pána Adriána Polónyho. 

Ako R. Fico uviedol, vyjadriť spomenutému kandidátovi plnú podporu je cťou pre SMER – SD, no aj ďalších politických subjektov. „Pre mňa ako pre predsedu najsilnejšej parlamentnej opozičnej strany, strany, ktorá má dvanásťročnú skúsenosť s účasťou v exekutíve, strane, ktorá má široké zastúpenie v miestnej a regionálnej politike je však veľmi dôležitá kombinácia skúseností, ktorú dnes pán kandidát predstavuje. 

Vzdelaním je politológ, čo je dobré, pretože pozná a rozumie parametrom fungovania politického systému. Profesionálne pôsobí ako podnikateľ v sfére, ktorá je pre štát životne dôležitá, to znamená v doprave. Teší ma aj to, že má vzťah k akademickej pôde, pretože pôsobí ako člen správnej rady univerzity tu v Banskej Bystrici, čo je pre mňa mimoriadne dôležitá kombinácia,“ predstavil A. Polónyho Robert Fico.

Zdôraznil, že SMER – SD ako strana s dvanásťročnou skúsenosťou celé svoje pôsobenie v exekutíve zakladala na výraznom a kvalitnom sociálnom dialógu. Mimoriadne dôležité boli rokovania samospráv, ako ZMOS, rokovania so županmi, no kvalitný sociálny dialóg stranu vždy doviedol k dobrým výsledkom a k politickej stabilite. 

Samotný kandidát na post predsedu BBSK Adrián Polóny, predseda predstavenstva Slovenskej autobusovej dopravy Zvolen uviedol, že už vyše 20 rokov riadi jednu z najväčších dopravných spoločností na Slovensku. „Pre mňa, ako štatutára tejto firmy, spoločnosti, ktorá zamestnáva vyše 1200 zamestnancov, musím zabezpečiť pre svojich kolegov státisíce výplat počas tých rokov v dohodnutej výške a vždy načas. Naša spoločnosť SAD Zvolen na mzdové náklady mesačne dá cez 1,6 milióna eur, k tomu treba pripočítať náklady na naftu, autobusy a iné. A pri tomto kolotoči nákladov, presných dátumov splatnosti, ako štatutár spoločnosti sa dozviete jedného dňa, len tak z médií, že pre všetkých úplne nový župan Ján Lunter vám ide vypovedať zmluvu, bez akýchkoľvek predchádzajúcich jednaní, lebo má taký pocit. Ďalším postupom v tejto veci poveruje svojho syna Ondreja. Tento nezmyselný spor skončil na súde, po troch rokoch prehrali a my sme obhájili svoju pravdu. Za tieto posledné roky som zažil obrovský amaterizmus,“ povedal A. Polóny.  

Dodal, že aj preto sa rozhodol, že sa osobne zapojí do politického súboja na post predsedu BBSK ako nezávislý kandidát s podporou osvedčených politických strán.

Zdroj: https://fb.watch/dMobu1S8h8/