Tlačová beseda predstaviteľov strany SMER – SSD na tému: Mimoriadna schôdza NR SR

19.09.2023 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Ani dnes sa poslancom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej však bolo podstatne viac poslancov, ako sa reálne prezentovalo. Predseda strany SMER – slovenská sociálna demokracia Robert Fico si je istý, že koalícia si neželá rokovať o vážnej bezpečnostnej situácii spojenej s migráciou. „Zo spravodajského prostredia máme informácie, že sú zachytávaní ďalší ľudia, ktorí sú napojení na teroristické štruktúry. Vláda sem púšťa každého nelegálneho migranta, o ktorom nič nevieme, nemajú žiadne doklady, vymýšľajú si mená, dátumy narodenia, ale vláda im povoľuje, aby tu zostali,“ uviedol Robert Fico.

 

R. FICO: NA SLOVENSKU SÚ UŽ ZACHYTÁVANÍ MIGRANTI NAPOJENÍ NA TERORISTICKÉ ŠTRUKTÚRY A PROGRESÍVNA VLÁDA ĎALEJ TRESTUHODNE SPÍ

 

Problém však je vážnejší, začala už konať aj predsedníčka Európskej komisie (Ursula von der Leyenová), ktorá navštívila ostrov medzi severnou Afrikou a Sicíliou, pretože je zrejmé, že prílev migrantov je v takom rozsahu, že sa už nedá udržať. Objavujú sa aj prvé reštriktívne opatrenia Nemecka, pokiaľ ide o Taliansko, no aj Rakúsko už zaviedlo kontroly na hraniciach. No vláda SR sa tvári, že je správne, ak necháme hranice otvorené pre každého migranta. Ak Rakúsko a Nemecko budú dôsledne tieto opatrenia vykonávať, pristúpi k nim aj česká vláda a všetci nelegálni migranti ostanú u nás.

 

„Na dnešnej schôdzi sme nechceli nič iné len uložiť vláde Slovenskej republiky v demisii povinnosť, aby vládnym nariadením vláda obnovila na určitý čas kontroly na hraničných priechodoch, pretože je preukázané, že prakticky všetci nelegálni migranti prechádzajú na územie Slovenskej republiky cez hraničné priechody. Oni ani neplávajú cez Dunaj, ani sa nebrodia cez iné rieky, ktoré možno nie sú také hlboké, ako je to v prípade Dunaja. Chceli sme, aby vláda, tak ako to urobila pri súkromnej bezpečnostnej konferencii Globsec, obnovila hraničné kontroly, ale vtedy to bolo kvôli motorkárom. Tá istá vláda nemala problém nasadiť 8 000 vojakov, policajtov, keď išlo o covid. Ale keď ide o ochranu národných záujmov Slovenskej republiky, tak nekoná,“ pokračoval Robert Fico. Keby NR SR prijala takéto rozhodnutie, tak uznesenie je záväzné pre vládu SR.

 

Poslanci NR SR sa pokúsia otvoriť mimoriadnu schôdzu k problematike zavedenia kontrol na slovensko-maďarskej hranici opäť v stredu.

Zdroj: https://fb.watch/n9r4xUp7sr/