Tlačová beseda strany SMER-SD na tému: Aktuálne politické témy

19.10.2021 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Robert Fico na dnešnej tlačovej besede reagoval na aktuálne politické dianie, kde hneď v úvode uviedol, že strana SMER – sociálna demokracia jasne opakovane varovala krajinu, že pokiaľ vláda SR nebude schopná predložiť program proti zdražovaniu a program na konsolidáciu verejných financií, naša krajina sa môže dostať do obrovských problémov. Včera teda čakal na reakciu vlády, nie na nedeľňajší míting strany v Rimavskej Sobote, ale že si vláda po agresívnom výbuchu na futbalovom zápase, kedy výtržníci prekazili zápas medzi Trnavou a Slovanom a zasahovať museli ťažkoodenci, začne uvedomovať vážnosť situácie na Slovensku. „Obrazom, toho, v akom stave je dnešná vláda bolo vystúpenie predsedu vlády v pondelok v jednom súkromnom rádiu, pretože ak niekto pozná pocit prenesenej hanby, tak pozerajúc tento záznam som tento pocit mal v takom rozsahu, až mi v určitých okamihoch prichádzalo nevoľno. Stál tam jeden neborák, ktorý nebol schopný povedať jednu súvislú vetu. Bolo trápne, ako ho redaktor vyzýval, povedzte už niečo pán premiér. Nebol schopný povedať, či sú dohodnutí na postupe, pokiaľ ide o štátny rozpočet. Nebol schopný povedať, či sú dohodnutí na postupe ohľadne zákonov, ktoré súvisia so štátnym rozpočtom. Nebol schopný povedať, čo bude s výsledkami práce takzvanej komisie na obnovenie dôveryhodnosti v právny štát. Nebol schopný povedať nič, iba bol schopný prečítať jedenásťkrát útok na predsedu strany SMER – sociálna demokracia,“ uviedol Robert Fico. Preto ak toto má byť odpoveď predsedu vlády na akútnu situáciu na Slovensku, potom jar budúceho roka bude podstatne horšia, ako sa predpokladalo. R. Fico ubezpečil občanov, že v slušných mítingoch bude strana naďalej pokračovať s cieľom povaliť súčasnú vládu, dostať sa k predčasným parlamentným voľbám, vyhrať voľby a postaviť na Slovensku stabilnú a sociálne orientovanú vládu. Spomenul, že tento týždeň budú prezidentke SR doručené dve referendové otázky, ktoré nepredloží strana SMER – SD, ale bude predložené ako podanie podpísané viacerými poslancami NR SR.

Predseda strany SMER – SD ďalej vyzval ministra vnútra Mikulca, aby okamžite vrátil pani Santusovú na inšpekciu a za šéfku tímu, ktorý bude pokračovať vo vyšetrovaní závažných porušení a trestných činov, ktoré páchajú vyšetrovatelia v rámci NAKA. Diana Santusová totiž podstúpila vyšetrenie na detektore lži, ktorým prešla. „Bola to ona, ktorá začala veci vyšetrovať, bola to ona, ktorá spustila policajný zásah proti trom takzvaným policajným udavačom, bola to ona, ktorej tento zásah prerušili, bola to ona, ktorej prípad zobrali, vyhnali z inšpekcie a už to vyzeralo tak, že ju pomaly aj zatvoria, pretože voči nej chystala táto partia vyšetrovateľov trestné stíhanie, zadržanie a potom aj vzatie do väzby,“ priblížil predseda strany Robert Fico.

Tretia téma, o ktorej R. Fico hovoril, bola téma jeho vlastného očkovania. Keďže sám očkovanie odmieta, vláda sa rozhodla, že z neho urobí klamára a spustila proces sfalšovania dokladu o tom, že mal prekročiť v lete hranice SR a pri návrate späť mal vo formulári napísať, že je plne zaočkovaný. Krátko nato predsedu SMERu – SD Národné centrum zdravotníckych informácií informovalo, že vyplnenie tohto formulára v mene Roberta Fica bolo hackerským útokom. „Napriek tomu, že o tom vedeli štátne orgány, Úrad verejného zdravotníctva v Bratislave ma dvakrát – 3. 9. a 7. 9. oficiálne žiada, aby som okamžite predložil doklad o zaočkovaní osoby, ktorým môžem jednoznačne preukázať status plne očkovanej osoby. Rovnaký list mi posielajú 7. 9. a už sa mi začínajú vyhrážať. 21. júla som neprekračoval žiadne hranice Slovenskej republiky. Nevypĺňal som žiadny formulár e-Hranica. Pravda je ale taká, že kým jeden úrad hovorí, že je to hackerský útok a je to sfalšované, na základe tohto sfalšovaného Regionálny úrad verejného zdravotníctva ma otravuje a žiada odo mňa, aby som predložil tento doklad, lebo v opačnom prípade ma budú považovať za zločinca, ktorého treba zatvoriť, lebo som klamal.“ Preto sa R. Fico pýta, akú majú občania istotu, že ich údaje niekto nesfalšoval a nezneužil a niekto vyrobil falošné doklady, len aby bola vysoká miera zaočkovania. 

Podpredseda strany Ľuboš Blaha dodal, že vláda zneužíva úrady verejného zdravotníctva aj na kriminalizáciu protivládnych protestov, ako to bolo v nedeľu v Rimavskej Sobote. „Musíme reagovať na to, že Úrad verejného zdravotníctva v protiklade k obyčajnému zdravému rozumu prenasleduje stranu SMER, že vraj organizovala kultúrne podujatie len preto, že na politickom proteste vystúpil maestro Juraj Sarvaš a odrecitoval Mor ho! od Sama Chalupku. Len preto, že sme si zaspievali Na Kráľovej holi. Podľa nich je to kultúrne podujatie. To znamená, že dnes v parlamente, keď zaznela hymna Slovenskej republiky, tak aj dnešné zasadnutie parlamentu je vlastne kultúrnym podujatím.“  Podľa  Ľ. Blahu takýmto spôsobom dnes hygiena vstupuje do politického zápasu, preto treba jednoznačne odmietnuť tento teror, ktorý ide zo strany „mikasovcov“, pričom vieme, kto hlavného hygienika ovláda.

Zdroj: https://fb.watch/8KIfIHR2Sn/